Ağır Vasıta (Karayolu) Kargo Taşımacılığı

Ağır Vasıta (Karayolu) Kargo Taşımacılığı

Ağır Vasıta (Karayolu) Kargo Taşımacılığı

Kanarya lojistik ekibi olarak karayolu taşımacılığı seçeneğini tercih eden siz değerli müşterilerimize güzide ülkemizin karayolu ile ulaşılabilecek her noktasına ve uluslararası lokasyonlarda firmanıza uygun analiz yaptığımız zamanlamaları en ince ayrıntısına kadar hesaplanmış, güvenilir, müşteri memnuniyeti odaklı, mevzuata uygun ve kaliteli bir şekilde hizmet verdiğimizi belirtmek isteriz. Verdiğimiz hizmetlerimizi çeşitliği açısından birbirinden ayırmak ve size uygun olanı belirlemeniz adına sıralamak istedik: 

-Uluslararası  ithalat ve ihracat taşımacılığı,

-Parça,grupaj ve komple yük taşımacılığı,

-Parsiyel yüklerin konsolidasyonuna müteakip toplama ve dağıtım hizmetleri,

-Transit ticaret ve transit taşımacılık hizmeti,

-Genel kargo taşımaları,

-Tarifeli döngüsel seferler,

-Tam zamanlı takip hizmetleri.

Dipnot:

-Terimsel olarak konsolide kelimesi İngilizce dilinde ‘consolidation’ sözcüğünden gelerek anlamı bütünleştirme,birleştirme ve takviye anlamına gelmektedir. Lojistik biriminde kullanılan anlamıysa; konsolidasyon kelimesiyle ilişkilidir. Farklı birimlerden oluşan aynı ürünlerin bireysel olarak benzer müşteri için aynı yerde toplanması durumudur. Kontrol ve paketleme işleminden sonra dağıtımları yapılır. Konsolide taşımacılık ise hafif ve ağır olmayan eşyaların tasarruf edilmesi ile birlikte benzer konşimentoyla taşınması durumudur. Tasarruf etmek için küçük ve hafif yükleri tek belge altında prosedüre uygun şekilde taşınması durumudur. Diğer bir tabirle ürünlerin aynı müşteri ve aynı bölgeye sevkiyat durumu söz konusu olduğunda birleştirilerek ve bir süre bekletilerek tek parça halinde taşıma işleminin tamamlanması durumuna konsolide taşımacılık denir.

 

-Transit taşıma bir ülkede başlayıp ve en az bir ülkenin topraklarının geçilmesinin ardından bir başka ülkede sona eren, sonra erdiği ülke haricinde kalan ülkelerin üzerinden yolcu ya da eşya taşıma işlemlerini kapsayan bir taşımacılık şeklidir. İki ülke arasında yapılan ticaretin, üçüncü bir ülke sınırından gerçekleştirilen tüm taşıma hizmetlerini kapsayan transit taşımacılık, taşıma hizmetleri içinde oldukça önemli bir yere sahiptir.

-Transit taşımacılığı düzenleyen ilkeleri içeren en kapsamlı anlaşma 1959 tarihli ve Cenevre’de imzalanmış olan Tır Sözleşmesi’dir.

 

-Tarifeli döngüsel sefer bir araç tarafından bir program çerçevesinde çeşitli noktalardan aynı veya farklı yüklerin alınarak bir veya birden fazla noktaya teslim edilmesi ve teslîmatlar sırasında boş kapların toplanması veya tüm teslîmatlar tamamlandıktan sonra ters güzergâh izlenerek boş kapların toplanarak geri getirilmesi sistemi.

Detaylı bilgi ve fiyatlandırma için lütfen iletişime geçiniz.